Wino

Winnice Kojder Cuvee 2018

Środa to dzień znany jako #WineWednesday, dlatego właśnie w środy będę zamieszczał na blogu moje wrażenia z degustacji polskich win.

Okolice Szczecina skrywają wiele perełek. Jedną z nich są Winnice Kojder. Na pierwszy ogień degustacji idzie ich Cuvee 2018.

Winnice Kojder – bardzo instagramowa etykieta

Zanim jeszcze zaczynam degustację, nie sposób nie wspomnieć o tej pięknej etykiecie. Każde wino z Winnic Kojder ma inny kolor etykiety, a motywem wspólnym jest wypukłe, mieniące się miedzią logo. Jest minimalistycznie, nowocześnie i… instagramowo. Ogromny plus za to! Obok takiej butelki nie przejdzie się obojętnie przy sklepowej półce.

Nieczęsto sięgam po wina półsłodkie czy słodkie – nie dlatego, że mam awersję lub podchodzę do tematu win snobistycznie (zasłyszałem kiedyś opinię, że “jedyne wina to półwytrawne i wytrawne – reszta to sok winogronowy”), ale po prostu jakoś tak wychodzi w sklepie, że finalnie w koszyku ląduje inny wariant. Teraz było inaczej – próbujemy więc wina półsłodkiego, kupażu solarisa i souvignier gris. Przed Wami Cuvee 2018 z Winnice Kojder!

Winnice Kojder Cuvee 2018

Od pierwszego momentu wiedziałem, że to będzie naprawdę przyjemne wino. Taki złocisty kolor może zwiastować wyłącznie dobre rzeczy. W nosie bardzo wyraźne nuty zielonego jabłka i owoców tropikalnych, przede wszystkim ananasa. W ustach pierwsze co poczułem to brzoskwinie. Jeśli chodzi o słodycz to jest to naprawdę bardzo dobrze zbalansowane wino i po pierwszym kieliszku od razu miałem ochotę na następne. Ale! Musiał on poczekać. Od razu wiedziałem, co to oznacza. Takie wino zasługuje na foodpairing z ciastem. Przepis na nie już wkrótce…

Kiedy tworzę ten wpis, w Polsce trwa epidemia koronawirusa. Wierzę, że kiedy to wszystko się skończy, będę miał okazję odwiedzić Winnice Kojder, dowiedzieć się więcej o ich ekologicznym systemie uprawy winorośli, specyficznym mikroklimacie i opisać swoje wrażenia. Na razie zostaje mi tylko i aż degustacja tych polskich win spod Szczecina.

Bądź odpowiedzialny i #zostańwdomu!Zamów swoje ulubione wino z dostawą. Przygotowaliśmy dla Was szczególną…

Opublikowany przez Winnice Kojder Poniedziałek, 23 marca 2020

Próbowaliście już win z Winnic Kojder? Jeśli jeszcze nie mieliście okazji to sprawdźcie post powyżej, a jeśli już je piliście to czekam na komentarze!

komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *