Winnice,  Wino

Winnica Oycowizna Regent 2019

Gwiazdą tego wpisu będzie Regent 2019 od Winnicy Oycowizna, czyli nowej winnicy z Pomorza Zachodniego, a konkretnie z Połczyna-Zdroju. Założona na ziemi pradziadów w 2014 roku, na swoje pierwsze winobranie czekała 3 lata, by w końcu zadebiutować na naszych stołach. Jakie wrażenia z degustacji?

Regent 2019 od samego początku urzeka nas pieprznymi nutami, by później przejść w klimaty bardziej owocowe jak wiśnia, śliwka, aronia i jeżyny, podszyte delikatnie nutami skórzanymi. Wyczuwalna w smaku kwasowość sprawia, że będzie to idealne wino na cieplejsze popołudnia w blasku zachodzącego, majowego Słońca – już nie mogę się doczekać!

Winnica Oycowizna
Winnica Oycowizna Regent 2019

PROTIP: wino ujawnia swoje pełne oblicze dopiero po dłuższej dekantacji, dlatego dajcie mu odrobinę pooddychać (ja w tym czasie wyskoczyłem na krótki spacer z psiakiem).

Bardzo kibicuję wszystkim nowym projektom z mojego regionu, powoli zaczyna się nam tworzyć nie lada atrakcja turystyczna – odwiedzić przecież będzie można już co najmniej trzy winnice. Sam mam nadzieję odwiedzić Oycowiznę przy najbliższej okazji!

Wspaniałe zdjęcie autorstwa @olappetit

A Wy mieliście okazję próbować ich win? Wiem, że ilości są limitowane, więc koniecznie napiszcie do nich na Instagramie, jeśli chcecie się jeszcze załapać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *