Winnice,  Wino

Winnica Oycowizna Regent 2019

Gwiazdą tego wpisu będzie Regent 2019 od Winnicy Oycowizna, czyli nowej winnicy z Pomorza Zachodniego, a konkretnie z Połczyna-Zdroju. Założona na ziemi pradziadów w 2014 roku, na swoje pierwsze winobranie czekała 3 lata, by w końcu zadebiutować na naszych stołach. Jakie wrażenia z degustacji?

Regent 2019 od samego początku urzeka nas pieprznymi nutami, by później przejść w klimaty bardziej owocowe jak wiśnia, śliwka, aronia i jeżyny, podszyte delikatnie nutami skórzanymi. Wyczuwalna w smaku kwasowość sprawia, że będzie to idealne wino na cieplejsze popołudnia w blasku zachodzącego, majowego Słońca – już nie mogę się doczekać!

Winnica Oycowizna
Winnica Oycowizna Regent 2019

PROTIP: wino ujawnia swoje pełne oblicze dopiero po dłuższej dekantacji, dlatego dajcie mu odrobinę pooddychać (ja w tym czasie wyskoczyłem na krótki spacer z psiakiem).

Bardzo kibicuję wszystkim nowym projektom z mojego regionu, powoli zaczyna się nam tworzyć nie lada atrakcja turystyczna – odwiedzić przecież będzie można już co najmniej trzy winnice. Sam mam nadzieję odwiedzić Oycowiznę przy najbliższej okazji!

Wspaniałe zdjęcie autorstwa @olappetit

A Wy mieliście okazję próbować ich win? Wiem, że ilości są limitowane, więc koniecznie napiszcie do nich na Instagramie, jeśli chcecie się jeszcze załapać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *