Winnica Notabene Semper
Wino

Winnica Notabene Semper 2018

Winnica Notabene Semper
Winnica Notabene Semper 2018

Lato w pełni. Ale jak to w Polsce bywa, na razie jest dość deszczowo. I dlatego właśnie bohaterem mojego wpisu jest czerwone wino wytrawne. Zaczynamy?

Mam nadzieję, że czujecie ten klimat. Ciepły wieczór, deszcz bębni o daszek balkonu, błogiej cieszy nie przerywa nawet impreza urodzinowa sąsiada dwa bloki dalej – i wtedy pojawia się właśnie butelka wina. Czerwonego, wytrawnego, które najlepiej podkreśli tę chwilę.

Winnica Notabene

W jednym z poprzednich wpisów, poznaliśmy białe wino z tej młodej, polskiej winnicy. Jeśli ciekawi Was jej historia to link do wpisu znajdziecie poniżej, a w tym wpisie zajmiemy się ich winem czerwonym.

Semper 2018

Uważam – i jest to moje osobiste wrażenie i przekonanie – że ciężej jest znaleźć dobre, polskie wino czerwone. Czy to przez kapryśny klimat, a może kwestię nabierania doświadczeń przez rodzimych winiarzy, ale jest to naprawdę wyzwanie. Tym bardziej zaskoczyłem się, że tak młoda winnica stworzyła czerwone wino bardzo zaskakujące i na wysokim poziomie.

Winnica Notabene
Gwiazda wpisu

Aromaty śliwek, dojrzałej wiśni, czerwonych owoców ujęły mnie całkowicie. Bardzo przyjemne, zaskakujące i eleganckie wino. I ten intensywny kolor! Wino doskonale pasowało do przepysznego brownie, na które przepis poznacie w jednym z nadchodzącym wpisów.

Jeśli jesteście z Rzeszowa to macie szczęście, bo właśnie tam znajdziecie całą gamę win z Winnicy Notabene. A ponadto zajrzyjcie na ich profil na Instagramie, bo właśnie trwa tam konkurs!

A jakie są Wasze doświadczenia z czerwonym, polskim winem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *