Wino

Winnica Biały Kruk Orange Wine 2018

Orange wine is coming! Jeśli miałbym obstawiać największy trend w świecie polskich win to obstawiłbym wina pomarańczowe. Do tego wniosku skłoniła mnie degustacja kolejnego pomarańczowego wina, tym razem z Winnicy Biały Kruk. Jak wyszło?

The things I do for Polish Wine

Jeśli nie znasz wyników VI Edycji Konkursu Polskich Win w Jaśle w 2019 roku to powiem tylko, że pomarańczowe wino z Winnicy Biały Kruk zdobyło złoty medal w kategorii win specjalnych. To właśnie wtedy zwróciłem uwagę na tę winnicę i od tego czasu na liście win do degustacji (jest to raczej długa lista) pojawił się laureat konkursu. Jednak nigdzie nie mogłem go znaleźć. Na szczęście dzięki uprzejmości Roberta Zdanowskiego, założyciela Winnicy Biały Kruk, udało mi się otworzyć jeden egzemplarz. Co bardzo podoba mi się w świecie polskich win to właśnie możliwość bezpośredniej rozmowy z twórcami win, to wszystko buduje świetny klimat wokół winiarstwa w Polsce. Nie mogę doczekać się, kiedy z radaru problemów świata zniknie pandemia koronawirusa i ponownie będę mógł udać się w trasę po polskich winnicach.

That’s what I do, I drink Polish wine and I know things

Niedaleko Warszawy znajdziemy kilka winnic, jedną z nich jest właśnie ekologiczna Winnica Biały Kruk, założona w 2009 roku. Kiedy po raz pierwszy do ręki wziąłem butelkę opatrzoną logiem białego kruka, miałem nieodparte wrażenie, że pasuje ona idealnie do świata Gry o Tron. I dobrze trafiłem, bo jest to jedna z najchętniej czytanych książek w Winnicy Biały Kruk! Pytanie jak powinno brzmieć motto Rodu Białego Kruka?

Biały Kruk w krainie Westeros

Nie tylko logo zasługuje na uwagę, ale też tłoczona etykieta. Z punktu widzenia konsumenta, takie detale i dbałość o szczegóły, sprawiają świetne wrażenie. Samej etykiety, gdyby zobaczyć ją na półce, nikt nie przegapi.

Jeszcze 2 słowa o etykietach. Nasze czerwone Cuve już z naklejonym srebrnym medalikiem z PIWI International Hibernal…

Opublikowany przez Winnica Biały Kruk Piątek, 28 czerwca 2019
Winnica Biały Kruk i nowe, wypukłe etykiety

I was born to drink Polish Wine, and I will

Mr. Winestyle x Winnica Biały Kruk

Spacer po pustym lesie i wieczorna degustacja wina na balkonie to zdecydowanie mój rodzaj weekendu. Biały Kruk jest pomarańczowym winem wytrawnym, składającym się z odmian Seyval Blanc, Solaris i Jutrzenka (w proporcjach 70/20/10%). U mnie godzinka w lodówce wystarczyła, żeby było idealne do degustacji. W kieliszku widzimy intensywny, złocisto-bursztynowy kolor. Po otworzeniu wina od razu poczułem słodkie aromaty suszonej moreli, pomarańczy i landrynek. Intrygujące połączenie! W ustach jest bardzo oryginalnie, lekka słodycz, nuty miodu, wosku, żywiczne… Jak podróż w głąb lasu i znalezienie ukrytego domku na drzewie, z którego możemy podziwiać zachodzące Słońce. Wino to styl życia, wino to emocje i Biały Kruk te emocje zapewnia.

Polskie wina pomarańczowe nadchodzą – próbowaliście już?

PS. Mogliście zauważyć, że tytuły akapitów to parafrazy cytatów z Gry o Tron. Tak, nie ma tutaj przypadku. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *