Digital Marketing,  Winnice

Polskie Wino w czasach #zostańwdomu

Pandemia koronawirusa trwa. Wszyscy znamy sytuację, śledzimy ją codziennie. Wzrasta liczba zakażeń, nauka i praca zdalna staje się powoli normą, zamknięte granice, cała gospodarka dostaje bęcki. Cała? Nie! Zwłaszcza jedna gałąź dzielnie stawia opór wirusowi – zakupy przez Internet, czyli eCommerce.

Od początku zachęcam na swoim Instagramie, żeby zostać w domu i w nim cieszyć się polskim winem. Ale łatwo jest mówić komuś z zapasem kilkunastu butelek! Kiedy beztroska wizyta w sklepie nie wchodzi w grę, lepiej jest zakupy zaplanować.

Natrafiłem ostatnio na kilka ciekawych informacji, sprawdźcie je!

Winnica Lidla

Winnica Niemczańska w Winnica Lidla

Rezerwujesz przez Internet, odbierasz i płacisz w wybranym sklepie Lidla – Winnica Lidla to najlepszy sposób na zakup alkoholu w Polsce. Wiem, co mówię, przez 4 lata przerobiłem temat alkoholu i eCommerce na wszelkie możliwe sposoby.

Ostatnio w ofercie Winnicy pojawiły się wina z Winnicy Niemczańskiej. W tym momencie są to Cabernet Blanc i Pinot Noir Rose. Już czekam aż moje zamówienie będzie gotowe do odbioru!

Pod tym linkiem znajdziecie wszystkie dostępne w Winnicy Lidla polskie wina. Wybór nie jest duży, w Winnicy znajdziesz obecnie wina z Dolnego Śląska – jest tam Bacchus od marki Winnica Zachowice (która należy do właściciela Winnicy Adoria). Akurat to wino znalazłem kiedyś w Biedronce i czeka teraz na degustację.

Bacchus 2017, Winnica Zachowice

Pamiętajcie, że po zapisaniu się na newsletter dostajecie rabat -10% na zakupy w Winnicy Lidla!

Winnice Dolnośląskie

Wspomniałem, że od samego początku zachęcam do tego, by każdy podjął odpowiedzialną decyzję i został w domu. Nie jestem jedyny! Ogromny ruch #StayHome funkcjonuje na całym świecie – tylko na Instagramie użyto tego hashtagu 1.4 miliona razy. Cel jest prosty – przekonać lub zainspirować innych do pozostania w domu. Social distancing zdaje się najlepszym obecnie sposobem na spowolnienie rozprzestrzenianie się koronawirusa. Coraz większa rola działań digital jest faktem, nadzieją i przyszłością całej branży.

“Wirus zatrzymał wszystko. Tradycyjne kanały, jakimi dociera do Was nasze wino zamarły. Dystrybutorzy, restauracje, wineshopy cierpią tak samo jak my!”

@winnice_dolnośląskie

Sprawdźcie jaki pomysł na to mają winiarze z Dolnego Śląska, w ramach rozkręcającej się akcji #PijDolnoslaskieWino! Zachęcam oczywiście do obserwowania ich na Instagramie (o ile obserwujecie już profil @mrwinestyle ;))

Winnica Silesian

Winnice Jaworek

Winnica Agat

Wiosna w kalendarzu 📅, więc włączyliśmy program "wiosenny czyścioszek", prasa wypucowana, podłogi zdezynfekowane,…

Opublikowany przez Winnica & Agroturystyka Agat w Sokołowcu Sobota, 21 marca 2020

Winnica L’Opera

Winnice z Małopolski

Kraków nie jest gorszy od Wrocławia i też ma inicjatywę wspierającą lokalnych winiarzy! Poniżej znajdziecie posty z informacjami od winnic z Małopolski, które działają w ramach akcji #PijęKrakowskieWino. Możecie również dołączyć do wydarzenia.

Winnica Jura

Drodzy Winopijcy! Nasze wina możecie zakupić w naszym sklepie internetowym (http://www.winnicajura.pl) – darmowa dostawa…

Opublikowany przez Winnica Jura Czwartek, 19 marca 2020

Pozostałe regiony winiarskie

Jeśli są jakieś inicjatywy z innych regionów, które przegapiłem – podeślijcie, edytuję wpis 🙂

Winnica Turnau

#stayhome #wedeliveryourwineCzasy bez mała powszechnej kwarantanny, delikatnie mówiąc, nie sprzyjają degustowaniu…

Opublikowany przez Winnica Turnau Środa, 18 marca 2020

Wspieram polskich przedsiębiorców, więc piję polskie wino

Jestem lokalnym patriotą – doceniam różnorodność i cieszę się, kiedy świadomie mogę wybrać lokalny produkt, który niczym nie ustępuje zagranicznym. Dlatego piję Polskie Wina. Będę też inspirował innych do tego, by na własne kubki smakowe i nosy się o tym przekonali!

Potrzebne jest także wsparcie ze strony Rządzących w temacie eCommerce i alkoholu. Prawny temat rzeka!

A Wy jaki macie sposób na wspieranie polskich winiarzy podczas epidemii koronawirusa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *